Іван Зань

Чому болять стопи: як навчитися робити масаж стоп правильно

Як часто ви замислюєтеся про здоров'я своїх ніг? А про здоров'я стоп? Напрочуд, як часто ми можемо ігнорувати проблеми з однією з найважливіших частин нашого тіла, з нашим природним амортизатором — зі ступнями.

Щодня вони переносять колосальне навантаження, навіть якщо ми не біжимо марафони, а працюємо в офісі, про що нам яскраво говорить вже сама назва цієї частини тіла. У підсумку вони отримують заслужену увагу лише тоді, коли приносять дискомфорт і починають боліти.

Розберемося ж, чому виникають больові відчуття в області стоп, як з цим боротися в домашніх умовах, наскільки ефективний в цьому випадку і при профілактиці масаж, і чи можливо навчитися робити його самому.

Чому болять стопи: основні причини

хвороби підошовної поверхні п'ят: шпори п'ят, запалення сполучної тканини в п'ятах
травми ахіллового сухожилля
травми щиколотки: переломи та вивихи, спровоковані падіннями, невдалими поворотами ноги, забоями
втома або перенапруження, викликані, наприклад, тривалими прогулянками, ходінням на підборах або стоячою роботою
розтягнення щиколотки або гомілковостопного суглоба
Біль в ступнях — явище, знайоме кожному, але причин у нього може бути багато, починаючи від втоми і закінчуючи патологіями. Неприємні відчуття можуть спостерігатися як просто в самій підошовній частині, так і в області від пальців до гомілковостопного суглоба. Розглянемо основні причини такого явища:
Крім того, болючі відчуття можуть бути спровоковані неправильно підібраним взуттям (замалим або надто вузьким), плоскостопістю, деформаціями пальців, врослими нігтями та проблемами з опорно-руховим апаратом.
Якщо первинна діагностика не показала наявність серйозних травм або проблем, що вимагають медичного втручання, можна спробувати самому зняти біль в ступнях. У цьому вам допоможуть кілька методів.

По-перше,
іноді достатньо прилягти та підкласти щось під ноги таким чином, щоб пальці були вище рівня п'ят, тобто були спрямовані вгору. Це розслабить м'язи і знизить рівень неприємних відчуттів.

По-друге, якщо ви відчуваєте, що ноги «горять», допоможе охолодження льодом. Візьміть кілька кубиків льоду, замотаних в тонкий рушник, і м'якими круговими рухами кілька разів проведіть їм по стопах.

По-третє, можна застосувати знеболювальні мазі, які продаються без рецепта. Дотримуйтесь доданої до них інструкції.

Але є ще один дієвий і, мабуть, найбільш приємний спосіб боротьби з болем — масаж. Про нього і чим корисний масаж стоп детальніше поговоримо далі.

Як зняти біль в стопі: безпечні домашні методи

Само по собі масування ступень в кінці робочого дня показано всім для повноцінного розслаблення. Ця приємна процедура, зроблена своїми руками, допоможе зняти перенапруження з м'язів, привести їх у тонус, розслабити напружені зв'язки і нормалізувати кровообіг.

Але при систематичних скаргах в більшості випадків рекомендується не тільки домашній масаж для розслаблення, але і професійний, який поверне розуміння того, як виглядає здорова стопа. Для нього існує ряд показань:

 • інтенсивні фізичні навантаження на ноги;
 • сидячий спосіб життя і ризик застою крові;
 • реабілітаційний період після травм щиколотки й сухожиль;
 • артрози та артрити;
 • систематичні болі в ногах.

Також ця маніпуляція допомагає зняти стрес і знизити рівень нервового напруження, підтримати працездатність ніг при малорухливому способі життя, запобігти набрякам і застою крові в кінцівках у літніх людей.

Чи можна масажувати стопи при болях: показання

Дуже часто виникає питання, чи можна робити масаж стоп при варикозі і чи існують інші протипоказання. Як і будь-яка інша маніпуляція з тілом масаж підходить, на жаль, не всім. Ось в яких випадках це може зашкодити:

 • невилікувані захворювання суглобів;
 • варикозне розширення вен;
 • дерматологічні та алергічні захворювання поза ремісією;
 • новоутворення у вигляді пухлин;
 • гострі інфекційні захворювання;
 • вагітність (1 триместр);
 • остеопороз;
 • тромбофлебіт;
 • цукровий діабет;
 • менструація;
 • психічні відхилення.
З цього випливає, що варто спочатку проконсультуватися з сімейним лікарем або професійним масажистом на предмет перешкоджаючих обставин, перш ніж приступати до курсу масажу.

Чи всім показаний масаж стоп при болях: протипоказання

Для чого потрібен масаж стоп:
користь та ефективність для всього організму

Головна мета цієї процедури — зняття м'язової напруги, прискорення кровотоку і відтоку лімфи, зняття стресу і зниження рівня болю, поліпшення рухливості суглобів і підвищення еластичності м'язів.
Наприклад, правильний вплив на пальці ніг добре позначається на роботі зорового апарату і слуху. Черевна порожнина та органи малого таза пов'язані з областю від середини стопи до щиколотки, а подушечки пальців мають зв'язок з грудною кліткою і руками.
Тобто, масаж ступень — це не тільки спосіб зняти дискомфорт в цій області, але і науково доведений метод, як зміцнити здоров'я за допомогою масажу стоп, надаючи позитивний вплив на більшість органів тіла. Тому після масажу одних тільки стоп ви вже відчуєте легкість у всьому тілі.
Але крім концентрованого ефекту на ступні є користь і для всього організму внаслідок зв'язку з центральною і периферичною нервовою системою. Доведено, що стопи — важливий центр збору нервових закінчень (близько 72 тисяч). Вони безпосередньо пов'язані з опорно-руховим апаратом, і рефлекторно з багатьма органами.
Звісно! Це не таємна процедура, котра ретельно приховується тибетськими майстрами, чи потребує виключно професійного ведення (якщо мова йде не про специфічні форми).
Але варто усвідомлювати, що самостійно виконувати такі маніпуляції досить складно, якщо не мати спеціальних знань і навичок.
Важливо знати і розуміти будову ступні, вміти правильно розігріти і розім'яти її, грамотно підібрати силу натискань і розуміти схему масажних ліній. Але всьому можна навчитися, якщо довірити процес освіти кваліфікованому фахівцю.

З цією метою і був створений авторський онлайн-курс «Здорова стопа» від Івана Заня, який навчить, як правильно робити масаж стопи для нормалізації роботи не тільки ніг, але і всього організму. Крім освоєння мануальних технік, ви побудуєте потужну теоретичну базу знань, вивчите необхідні правила масажу і зможете краще розуміти свій організм.
Протягом всього курсу кваліфікований масажист-реабілітолог Іван Зань буде з вами на онлайн-зв'язку, щоб відповісти на всі запитання й допомогти правильно освоїти необхідні техніки.


Більш докладно про курс ви можете прочитати на сторінці «Онлайн-курси», а також поставити ваші запитання і заповнити заявку на участь.


Вибирати вам: довіритися в масажі повністю професіоналу, або підкорити собі це ремесло самостійно, навчитися піклуватися про власні ніжки та здоров'я близьких!

Чи можна самостійно навчитися робити масаж стоп?

Обов'язково заповніть форму і я зв'яжусь з вами найближчим часом
Перед записом обов'язково ознайомтесь зі списком противопоказань
Інші статті