Іван Зань

Як робити масаж: рекомендації

Кому в наш час не знайомий стан підвищеної стомлюваності, що супроводжується болями в спині, проблемами зі сном, загальним ослабленням організму. Тих, хто може сказати, що ніколи не стикався з подібним, можна назвати щасливчиками. Але навіть їм масаж піде на користь, приносячи гарний настрій і легкість в тілі.
Про те, що таке масаж люди дізналися вперше ще 4000 років тому. Саме тоді вони виявили, що комплекс особливих дотиків - погладжувань, розтирань, розминань, вібрацій - здатний принести полегшення при болях, поліпшити самопочуття і підняти дух.

В сучасний світ масаж прийшов оброслий знаннями з анатомії, фізіології, медицини. Сьогодні масажисти не просто "мнуть спину", а застосовують на практиці техніки, відпрацьовані століттями і здатні вирішити конкретні завдання.
Чоловічі руки роблять масаж спини інструментом чоловікові
Тим же, хто в тій чи іншій мірі страждає від малорухливого способу життя або, навпаки, від важкої фізичної роботи, хто не з чуток знайомий з дискомфортними відчуттями в м'язах, безсонням, незадовільним зовнішнім виглядом, частими простудними захворюваннями, нервовим перенапруженням і проблемами з опорно руховим апаратом, масаж не просто дозволено, а життєво необхідний.
Чолові руки працюють на клавіатурі за столом
Існує багато варіацій на тему того як робити масаж. Адже крім звичайного класичного існують такі види як лікувальний, оздоровчий, зміцнюючий, спортивний, косметичний, точковий.

Окремо розташувалися нетрадиційні види: масаж камінням, бамбуковими паличками, трав'яними мішечками; шиацу; тайський, крижаний. Щоб розповісти про кожного з них, знадобиться написати працю в кілька томів. Тому зупинимося на класичному варіанті і основних його прийомах. Всього їх чотири, і кожен з них переслідує свою мету.
Композиція з свічками,камінням,пляшечками та рушниками
Використовується на самому початку сеансу для розігріву пацієнта. Масажист розтирає руки, щоб вони зігрілися, мастить долоні масажним маслом і починає плавні рухи від крестца до шиї.
Погладжування

Чотири основні прийоми класичного масажу

Коли м'язи досить розслабилися, можна переходити до другого етапу, захоплюючи поверхневі шари м'язів. Техніка виконання схожа з попереднім пунктом, але рухи стають більш інтенсивними, що зсувають шкіру в складки.
Розтирання
Основний етап, під час якого відбувається глибока проробка м'язових шарів. Виконується з фіксацією пацієнт області, її здавленням і вижиманням. Важливо регулювати зусилля, щоб не викликати у пацієнта різких больових відчуттів
Розминання
Закінчують масаж легкими струхуючими і постукуючими рухами, розслаблюючими м'язи по всій поверхні спини. Для фінального релаксу використовують перший прийом.
Вібрація
У пацієнта, що в перший раз прийшов в масажний кабінет, закономірно виникає питання про тривалість курсу і частоту сеансів. Чи можна робити масаж кожен день, і чи є в цьому сенс? Чи достатньо походити до масажиста тиждень або буде потрібно місяць, а то й більше? Скільки разів на рік необхідно повторювати курс, щоб ефективність була максимальною?

Однозначно відповісти на всі ці питання неможливо. Оскільки причин для призначення масажу багато і кожна з них вимагає певних технік і прийомів.
Чоловічі руки роблять масаж спини молодій жінці
Так, для простого розслаблення може бути досить пари раз у тиждень. Спортсменам, що активно готуються до змагань щодня необхідно до декількох сеансів, чітко вписаних за часом в тренувальний графік. Для лікування різних захворювань можуть призначатися як щоденні процедури, так і через день, особливо при яскраво вираженому больовому синдромі.

Кожен конкретний випадок вимагає уважного вивчення і консультації з масажистом, а можливо і лікуючим лікарем.
Антицелюлітний массаж бамбуковами віниками жінці
Про користь масажу не чув тільки глухий. На хвилі повального захоплення здоровим способом життя затребуваність даної процедури зростає з кожним днем. Що ж в ньому такого і чому руки масажистів нерідко називають чарівними?
Масажист Іван Зань в массажному кабінеті

Чому процедури в масажному кабінеті є найкращим варіантом?

Головні і очевидні переваги процедур в масажному кабінеті:
повний релакс і гарний настрій
благотворний вплив на стан шкіри і загального зовнішнього вигляду
зняття больових відчуттів
прискорене відновлення після травм
позитивний вплив на сон
усунення м'язової напруги
поліпшення імунітету
загальний зміцнювальний вплив
збільшення рухливості і гнучкості
підвищення працездатності
психологічне розвантаження
поліпшення кровопостачання
Композиція з масажних олій, бамбукових віників в студії Іван Зань
Яким би чудодійним ні той чи інший метод, у нього завжди є протипоказання. Так і тут, існують захворювання і стану при яких не можна робити масаж або потрібна додаткова консультація з лікарем.

Коли не можна робити масаж

шкірні захворювання (в тому числі алергічного характеру)
венеричні хвороби
психічні відхилення супроводжуються підвищеною нервовою збудливістю
туберкульоз у відкритій формі
лихоманці
грипі та ГРВІ
ранах і запаленнях, розташованих в масажованої зоні
нудоті, блювоті, розладі шлунка
серцево-судинна недостатність
запальні процеси
онкологія
захворювання кровоносної системи
болях внутрішніх органів невстановленої природи
початку менструації
вагітності (тільки з дозволу лікаря і в полегшеній формі)
До абсолютних заборон відносяться:
Також варто відкласти сеанс масажу при:
Крім протипоказань, існують місця де можна робити масаж. Грамотний масажист ніколи не стане розминати область хребетного стовпа. Шию необхідно масажувати дуже акуратно і з великою осторогою. В області попереку варто уникати постукувань і поплескування. Всі рухи прямують у напрямку до лімфатичних вузлів, а ось місця безпосередньо над ними не будуть зачіпатися.
Обов'язково заповніть форму і я зв'яжусь з вами найближчим часом
Перед записом обов'язково ознайомтесь зі списком противопоказань
Інші статті