- формує загальний застій, оскільки вимикається м'язовий насос, а відповідно порушується лімфо-відтік.
- порушує або послаблює нейром'язовий зв'язок тобто спричинює застій на рівні нервів, коли відповідна активність знижується, ба й гірше - втрачається активність у відповідних ділянок мозку (пропрірецепція).
Давно доведено той факт, що фізична активність сприяє зростанню активності головного мозку. Найкращими ліками й профілактикою цього всього є
активізація всього організму за допомогою масажу і ЛФК. Бажано щогодини вставати на 10-15 хв. і робити розминку, щоб не було застоїв. Її також можна робити без вставання з-за робочого столу.
- підвищене емоційне виснаження (навантаження) без рухової активності. Офісні працівники відчувають великі нервові навантаження, різного роду переживання в колективі, тиск з боку керівництва, страх невдачі. Цього важко уникнути.
Це все призводить до психосоматичної нервової напруги. Якщо точніше, то тут маємо інгібування ЦНС та вегетативної НС, яка не
піддається нашому контролю, а також спазми судин на мікроціркуляційному рівні, спазми на капілярному рівні, що, як наслідок, призводить до ще більшої стагнації кровообігу.