Іван Зань

Які бувають види масажу

Ви знали, що раніше масаж вважався одним з методів народної медицини для лікування різних захворювань? У це складно повірити, адже зараз він став настільки популярною і звичної для багатьох процедурою.

У європейській культурі він часто сприймається як спосіб розслаблення і релаксації, але на ряду з цим має потужний лікувальний потенціал.

За допомогою такого механічного впливу на наше тіло можна не просто вилікувати ряд хвороб, але і значно поліпшити стан всіх систем організму, включаючи нервову й імунну. Це і пояснює наявність величезного розмаїття масажних технік.

Розберемось, як класифікується масаж фахівцями, на розв'язання яких проблем він націлений і як серед такого великого вибору масажних процедур визначитися з тим, що потрібно саме вам.

Скільки є видів масажу: чи існує класифікація?

Попри багатовікову історію розвитку масажного ремесла, єдину класифікацію для нього так і не встановили. Є поділ за методами (ручний, апаратний або комбінований масаж), по топографії (загальний або місцевий), за способом впливу (самомасаж, парний, взаємний і т.д.).
Більшість майстрів виділяють також східну і європейську систему. Остання своєю чергою ділиться на фінську, шведську і російську. Різниця між цими системами в застосовуваних техніках. Наприклад, в східному варіанті рідко використовуються масла для шкіри, а саме масування виконується не тільки руками, але і ногами, а також додатковими інструментами.

Однак є і більш загальна негласно прийнята класифікація, яка знаходиться в основі східних і європейських практик:
 • лікувальний масаж;
 • оздоровчий або гігієнічний;
 • спортивний;
 • косметичний.
Часто в цей список додають специфічні пункти: дитячий масаж, реанімаційний, гінекологічний та інші. А ось який вид масажу найпопулярніший серед них і які підвиди має кожен — розберемося далі.Яким би чудодійним ні той чи інший метод, у нього завжди є протипоказання. Так і тут, існують захворювання і стану при яких не можна робити масаж або потрібна додаткова консультація з лікарем.
Мабуть, це найбільш популярний формат, який цілюще позначається абсолютно на всьому організмі та його системах. Засновники цього типу маніпуляцій задумували його як об'єднання принципів східної системи й сучасних знань про людське тіло.

Що ми маємо в підсумку? Загальний масаж — це прямий мануальний вплив на тіло. Майстер руками опрацьовує всі точки, на які зазвичай скаржаться клієнти: спина, шия, ноги, поперек, ступні. Якщо є певні проблеми зі здоров'ям і спеціальні показання, в хід можуть піти й додаткові апаратні засоби.

Результат: розслаблення м'язів і зняття болю, поліпшення кровообігу, зняття емоційної напруги та стресу, поліпшення настрою і самопочуття. Тобто, якісно змінюється робота не тільки м'язової системи організму, але також кровоносної та нервової систем.

Особливо корисно це в перехідний час року, коли наш імунітет найбільш вразливий.

Загальний масаж (або гігієнічний, оздоровчий)

Цей формат є більш специфічним, ніж перший, і вимагає певних показань до нього. Зазвичай лікувальний масаж рекомендований клієнтам із захворюваннями опорно-рухового апарату або людям, котрі відновлюються після різних травм.

Але через ширину свого профілю він має масу підвидів, серед яких найбільш популярне масажування спини (при лікуванні або відновленні після травм), урологічний або гінекологічний масаж, робота з окремими частинами опорно-рухового апарату та інші варіанти.

Результат: відновлення здоров'я, розв'язання локальних проблем, поліпшення самопочуття, прискорення реабілітаційного періоду при тих чи інших проблемах, профілактика інвалідності, повернення працездатності людини.

Такий масаж вам часто можуть запропонувати відразу в лікарні при наявності компетентного фахівця, також він практикується в спеціалізованих установах: санаторіях, реабілітаційних центрах, профільних масажних кабінетах.

Лікувальний масаж для всього тіла або окремих його частин

Для професійних спортсменів масаж так само необхідний, як і регулярні тренування. Він допомагає не тільки розслабити організм після інтенсивних навантажень, але і підтримувати форму в період паузи, швидше відновлюватися між тренуваннями.
Тому не існує єдиної відповіді на питання про те, який вид масажу в основному використовується в спорті, адже спортивний варіант має власні три підвиди:
 • попередній, спрямований на розігрів м'язів;
 • тренувальний, який проводиться з такою ж інтенсивністю, як і тренування. Він допомагає підтримувати тонус організму і моральний настрій;
 • відновлювальний, спрямований на розслаблення м'язів, поліпшення кровообігу і моральне розслаблення.
Крім того, спортивний варіант показаний людям, які ведуть активний спосіб життя або працюють «на ногах». Тут застосовуються техніки з досить сильним мануальним тиском, що допомагає ефективно боротися з м'язової втомою і болем.
Вже давно минув той час, коли косметичні маніпуляції з обличчям, шиєю, шкірою голови та рук любили тільки жінки. Чоловіки теж часто приходять на такі сеанси, адже їх результативність не залишає байдужим нікого.

Прості мануальні маніпуляції здатні відновити еластичність шкіри, підвищити тонус м'язів і кровообіг в них, запобігти передчасному старінню шкірних покривів, поліпшити контур фігури, зміцнити волосяні цибулини на голові та прискорити зростання волосся. Більшість клієнтів відзначають відчутний ліфтинг-ефект після процедури.

Під час масування рук опрацьовуються також всі суглоби та м'язи, пов'язані з шиєю і плечима. Це допомагає зняти напругу або біль, підвищити еластичність шкіри.

Існує ще й косметичний варіант з лікувальним напрямком. Він показаний людям, охочим позбавитися того чи іншого візуального дефекту без звернення до хірургії. Наприклад, грамотний майстер за допомогою рук може прибрати зморшки, синці та набряки.
По суті цей варіант можна було б віднести до косметичного, адже його мета — скорегувати візуальні недоліки в зовнішності. Але існує настільки велике різноманіття особливостей фігури, що корекційний масаж має масу власних підвидів.

Дуже популярним є антицелюлітний масаж. Вже з самої назви ясна його мета — прибрати целюліт і запобігти його виникненню в майбутньому. В роботі майстер зазвичай застосовує кілька технік і використовує додаткові інструменти. Здебільшого достатньо від 10 до 15 сеансів, щоб результат був вже помітним.

Також останнім часом має попит
новий формат масажу — моделюючий. Він допомагає помітно знизити набряклість, підсилити відтік лімфи та підвищити тонус шкіри. В результаті курсу таких маніпуляцій суттєво зменшується об'єм тіла і краще промальовуються обриси фігури.

Спортивний масаж

Косметичний масаж обличчя, шиї та рук

Корекційний масаж антицелюлітний і моделюючий

Цей вид абсолютно новий, але максимально корисний для більшості з нас. Багато людей проводять робочий день за комп'ютером або за робочим столом. Почуття втоми, болі, що тягнуть в шиї та спині, стали вже звичайними речами.

Але простий масаж на робочому місці, нехай навіть тривалістю 5 хвилин, здатний значно поліпшити самопочуття і підвищити працездатність.
Клієнтам під час цієї процедури не потрібно роздягатися і лягати на кушетку. Досить зайняти зручне положення на стільці, розслабити одяг в зоні шиї та відключити голову на певний час.

Масажними зонами зазвичай є голова, шия, плечі, руки та спина. Моментальний ефект досягається у вигляді розслаблення м'язів і зняття спазмів. У довготривалій перспективі такий масаж запобігає розвитку шийного артрозу та утворення тромбів, підвищує продуктивність і уважність.

Офісний масаж

Ми розглянули лише базові та найпопулярніші різновиди масажу. Є ще й окремі його варіації для дітей, для літніх людей, для вагітних жінок. Практикуються процедури з використанням банок, меду, шоколаду, водоростей, голок і каменів.

Зовсім недавно до нас прийшла ще практика тейпування, яка теж часто застосовується в масажному ремеслі. Тобто, існує маса його варіацій під будь-який запит, тому неможливо виділити один конкретний як найкращий.

Як зрозуміти, який підійде саме вам? Все залежить від вашого здоров'я, способу життя і побажань. Наприклад, якщо у вас немає ніяких патологій опорно-рухового апарату і немає протипоказань до цієї процедури, корисно буде пройти курс розслабляючого і зміцнюючого гігієнічного масажу.

Якщо ви ретельно слідкуєте за станом свого тіла і шкіри, варто вибрати щось з категорії косметичного масажу. Але найкраще проконсультуватися з сімейним лікарем і кваліфікованим масажистом, щоб підібрати необхідний вам курс, відштовхуючись від ваших індивідуальних даних.

Який вид масажу краще: як і що вибрати для себе

Масаж в студії Івана Заня

Масаж — це моє ремесло і як відповідальний майстер я прагну зробити своїх клієнтів здоровішими та щасливішими з його допомогою. На першій зустрічі ми будемо багато говорити про вас: мені потрібно знати все про ваше самопочуття, рівень фізичної активності й анамнез. Тільки так ми зрозуміємо, який вид масажу підійде вам на даний час. Ось на які різновиди ви можете записатися до мене:
 • загальний;
 • класичний для спини;
 • спортивний;
 • баночний;
 • медовий;
 • офісний;
 • кінезіотейпування;
 • інструментальна мобілізація м'яких тканин ERGON® TECHNIQUE
Також я допомагаю грамотно пройти процес реабілітації після травм і операцій за допомогою реабілітаційного масажу. Залишилися ще питання, ви хочете зустрітися особисто або відразу записатися на прийом? Тоді ви завжди можете зв'язатися зі мною за вказаними контактами.
Обов'язково заповніть форму і я зв'яжусь з вами найближчим часом
Перед записом обов'язково ознайомтесь зі списком противопоказань
Інші статті