Іван Зань

Чи можна робити
масаж вагітним

Вагітність — це період кардинальних змін як у свідомості, так і в тілі жінки. Крім ряду приємних моментів майбутню маму супроводжують і певні складнощі: фізична втома, болі в спині та попереку, болі в ногах, затиснуті м'язи й інші проблеми. Чи існує альтернатива лікарським засобам в цих випадках і що допоможе розслабитися в напружені моменти? Моя відповідь — масаж, який дозволений більшості вагітних жінок.

Пора розібратися у всіх тонкощах цього питання, поговоривши про користь масажу в період виношування дитини, про протипоказання і головні правила проведення процедури.
Будь-яку людину масаж зазвичай розслаблює, а також покращує емоційний фон. У випадку майбутніх мам в очікуванні є ряд корисних особливостей:

зниження больових відчуттів в спині, попереку, шиї, стегнах і стопах;
поліпшення кровообігу, що оптимізує внаслідок процес харчування плоду необхідними речовинами;
• поліпшення відтоку лімфи та прискорення процесу виведення зайвої води з організму, що значно знижує набряклість тіла;
Масажист робить розслабляючий масаж вагітній жінці
• зміцнення опорно-рухового апарату, зокрема м'язів шиї, спини та ніг, що особливо корисно на останніх місяцях вагітності;
підвищення якості шкіри, мінімізація розтяжок, зниження ризику передчасного старіння шкірних покривів.

В цілому, це приємна і безпечна альтернатива фізичним навантаженням, можливість розслабитися і морально відновитися. Але працює це лише в тому випадку, якщо у жінки немає протипоказань до даної процедури.
Вагітна жінка проходить курс масажу у професійного фахівця

Користь масажу під час вагітності

Чи можна масаж вагітним на ранніх термінах:
все про терміни й протипоказання

Термін вагітності — важливий момент в питанні обережності з масажем. Не рекомендується відвідувати цю процедуру до 12 тижнів. Вважається, що в даний період жінка і дитина найбільш уразливі, плід ще в процесі формування та ризики для його здоров'я найвищі. Після 12 тижнів потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем, адже масаж зазвичай протипоказаний в таких випадках:

сильні болі в спині;
простудні захворювання з супутнім жаром і запальними процесами;
варикозне розширення вен;
• загроза переривання;
Дві чоловічі руки роблять масаж руки вагітній жінці
сильно виражений токсикоз;
підвищений артеріальний тиск;
дерматологічні захворювання.

У будь-якому випадку, навіть якщо у вас не спостерігається тих чи інших обмежень, необхідна попередня консультація лікаря. Він визначить, який вид масажу вам дозволено і з якою інтенсивністю.
Масажист двома руками робить масаж плеча вагітній жінці
Масаж під час вагітності повинен бути максимально легким і приємним. Не можна робити апаратні маніпуляції, використовувати електричні масажери, працювати з постукуваннями, вібрацією та ударними прийомами. Ось яких правил повинен дотримуватися майстер:

робота проводиться м'якими та спокійними рухами;
за основу використовуються розтирання, погладжування і розминки;
масаж шийного відділу і голови проводиться виключно в позі сидячи, коли клієнтка може спертися на стілець;
Чоловік масажист робить масаж ноги вагітній жінці
• не можна робити масаж живота і попереково-крижової області;
тривалість не перевищує 40 хвилин;
відразу після сеансу не можна вставати і робити різких рухів, потрібно ще приблизно 15 хвилин полежати в тиші.

Також на плечі майстра покладається відповідальність за вибір масажного масла. Воно повинно бути гіпоалергенним, не мати зігріваючого або охолоджуючого ефекту. Масажист повинен перед процедурою провести вам тест на алергію.
Масажист чоловік робить загальний масаж вагітній жінці двома руками

Як робити масаж вагітній жінці:
правила роботи вашого майстра

Що потрібно знати
про масаж самій вагітній

У питанні масажу заведено покладатися на фахівця, але вагітним, з огляду на їх особливий стан, також необхідно знати тонкощі процедури.

По-перше, ви маєте право зайняти те положення тіла, яке буде комфортно вам. Зазвичай підходить варіант, коли ви лягаєте на бік, згинаєте одну ногу і під неї підкладаєте валик. У цій позі розслабляються всі м'язи.
Молода вагітна жінка сидить на ліжку
По-друге, не їжте відразу перед прийомом, але і не приходьте з порожнім шлунком. Оптимально буде поїсти за півтори години до початку.
По-третє, приходьте на сеанс з розслабленою головою і сприймайте це як відпочинок.

І найважливіше — не ігноруйте біль і неприємні відчуття під час процедури. Те, що раніше здавалося вам опрацюванням м'язів і "правильним" болем, неприпустимо під час вагітності. Тримайте контакт з масажистом, щоб при необхідності його зупинити.
Вагітна жінка лежить на ліжку та тримає живіт двома руками
Багато хто цікавиться чи можна вагітним антицелюлітний масаж, медовий, або з використанням банок. На жаль, період очікування дитини виключає багато видів з цієї процедури, особливо специфічні. Наприклад, антицелюлітний варіант не дозволений через агресивність його впливу і необхідність лежання виключно на спині. Але його можна замінити на самомасаж сухою щіткою.

В цілому дозволено працювати з наступними зонами:
обличчя та шия;
руки і ноги;
спина;
плечовий пояс.
Дві чоловічі руки роблять масаж жіночих ніг
Їм відповідають косметичний масаж обличчя, загальний гігієнічний, масаж голови та шийно-комірцевої зони, класичний для спини. Так, багато хто сумнівається, чи можна масаж спини вагітним, якщо це дуже чутлива зона.

Це не те що можна, а потрібно робити! Під час вагітності збільшені груди і зростаючий живіт дають сильний удар по опорно-руховій системі, але правильний мануальний вплив на спину може полегшити біль і дискомфорт.
Масажист Іван Зань робить масаж спини темноволосій жінці

Види масажу, які дозволені при вагітності

Масаж для вагітних
в студії Івана Заня

Масаж під час вагітності — це відмінний заспокійливий, розслабляючий і анестезуючий засіб. Він в силах зняти болі в спині, попереку, руках, ногах, коли ліки в особливому становищі являються не кращим варіантом.

Але підкреслю ще раз важливий момент: дозвіл на сеанс повинен дати ваш гінеколог, який веде вас в цей період. Саме він, грунтуючись на повній картині вашої вагітності, зможе точно відповісти на безліч важливих питань, будь то чи можна вагітним робити масаж сухою щіткою або чи дозволені ароматичні масла в процедурі.
Вагітна жінка змащує живіт кремом
А ось якісне виконання різних видів масажу пропоную вам я! У моїй студії ви можете записатися на, наприклад, загальний масаж, класичний для спини, кінезіотейпування, офісний формат та інші.

Крім того, я навчу вас правильним і ефективним рухам для самомасажу вдома.
Залишилися ще питання по цій темі? Або ви вже готові записатися на сеанс? Тоді телефонуйте, пишіть або відразу приїжджайте. Всі контакти вказані на головній сторінці.
Вагітна жінка лежить на масажному столі
Обов'язково заповніть форму і я зв'яжусь з вами найближчим часом
Перед записом обов'язково ознайомтесь зі списком противопоказань
Інші статті