Error get alias

Чи можна робити масаж при кісті Тарлова

Кісти Тарлова (Tarlov Cyst або проміжні кісти) — новоутворення з рідиною всередині, зазвичай локалізуються на рівні крижового відділу хребта (у найнижчій його частині) або біля задніх нервових корінців. Ці кісти настільки підступні, що у 5-9% пацієнтів протікають взагалі безсимптомно. І хоча багато лікарів після встановлення діагнозу відразу пропонують хірургічні операції, в деяких випадках можна обійтися без них (ну або максимально відтягнути час і полегшити стан пацієнта). Як саме? Зараз розберемося. Але спочатку трохи про захворювання.

Симптоматика та причини розвитку кіст Тарлова

Tarlov Cyst можуть бути вродженими або набутими. Перші виникають при будь-яких порушеннях розвитку плода всередині утроби матері. Другі можуть розвинутись на тлі:
Вам також буде корисно знати, чому болять стопи і як навчитися робити масаж стоп правильно. Це актуальна інформація для всіх людей, які страждають від неприємних відчуттів в стопах — обов'язково прочитайте (це займе всього 3 хвилини часу).

внутрішніх кровотеч
ушкоджень тканин паразитами
дистрофії тканин хребта
надмірних фізичних навантажень
вікових дегенеративно-дистрофічних змін
переломів, ударів та інших травм хребта
Клінічні прояви кісти Тарлова дуже схожі на грижу поперекових дисків, деякі гінекологічні хвороби та арахноїдит — ці захворювання часто плутають без інструментальної діагностики. І хоч Tarlov Cyst може взагалі ніколи себе не проявити, «видати» її можуть такі симптоми:

● больові відчуття під час ходьби, сидіння, згинання тіла;
● слабкість будь-якої групи м'язів; порушення чутливості шкіри;
● проблеми з дефекацією (діарея, запори) та сечовипусканням (нетримання сечі, збільшення кількості позовів);
● болі в сідницях (а точніше — нервів, які уражені кістами);
● проблеми з ерекцією.

Ці симптоми можуть виникати яскраво, раптово, після чого швидко минають і не турбують пацієнта тривалий час. Або турбують. Але тоді обов'язково потрібно записатися на прийом до лікаря. Він призначить всі необхідні дослідження, і якщо немає показань до хірургічного втручання, порадить масаж.

Доречі, читайте статтю «Які види масажу бувають» — з неї ви дізнаєтеся про сучасні прогресивні методи виконання лікувального, оздоровчого, спортивного, косметичного масажу.

Симптоматика

Як лікувати Tarlov Cyst

Є такі методи лікування:
Ендоскопічний (операція). Більш щадний варіант — видалення кісти через невеликі розрізи на шкірі. Після такої операції не залишається великих не гарних шрамів.
Консервативний (масаж, фізіотерапія, медикаменти). Підходить для випадків, коли негативні процеси ще оборотні. В рамках такого лікування лікар прописує прийом ліків, які покращують циркуляцію крові, проведення спеціальних фізіотерапевтичних процедур та масаж.
Хірургічний (операція). Радикальний метод. У процесі шкіру розрізають, кісту розкривають, викачують із неї рідину, після чого закупорюють спеціальним клеєм.
До речі, масаж дозволяє ефективно зміцнити м'язи спини, усунути біль, нормалізує загальний стан хребта (та й усього опорно-рухового апарату), тому він може стати ідеальним рішенням для запобігання розвитку кісти Тарлова (наприклад, вакуумний масаж).


Але якщо Tarlov Cyst вже діагностована, звичайний масаж тут не допоможе — необхідно застосовувати інші техніки і лише після ретельного вивчення новоутворення (його розмірів, локалізації тощо) лікарем. Ось чому в такому разі важливо звертатися до справжніх експертів та проходити всі необхідні попередні дослідження (УЗД, МРТ, КТ тощо). Тільки після них, якщо не буде жодних протипоказань, лікар може порадити масаж.

Звичайно! І навіть потрібно, але тільки в разі, якщо це не заборонено лікарем після обстеження! Майстер-масажист зможе точково опрацювати всі області спини, які болять, а якщо необхідно — використати спеціальне допоміжне обладнання, що дозволяє домогтися максимального результату від процедури. В результаті ви отримаєте такі ефекти:

● зняття болю;
● розслаблення м'язів;
● посилення кровообігу;
● зняття психоемоційної напруги;
● загальне поліпшення стану організму та настрою!


Так чи можна робити масаж при кісті Тарлова

Професійний масаж при кісті Тарлова, виконаний експертом, дозволить позбутися дискомфорту та неприємних відчуттів у спині. Звичайно, він не допоможе розсмоктати кісту, але помітно покращить якість життя і зможе відстрочити хірургічне втручання, якщо кіста, наприклад, збільшується в розмірах і, крім операції, тут вже нічого не допоможе.


Кіста Тарлова — неприємна недуга, що часто супроводжується болями, дискомфортом, порушеннями різних функцій організму. Тому важливо систематично проходити обстеження у досвідченого лікаря, який зможе точно поставити діагноз і оперативно призначити адекватне, найбільш щадне лікування.
Не забувайте! Якщо у вас діагностували кісту Тарлова, спочатку потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем і пройти всі обстеження, які він призначить. Самостійно записуватись на масаж при цьому захворюванні не рекомендується!

Обов'язково заповніть форму і я зв'яжусь з вами найближчим часом
Перед записом обов'язково ознайомтесь зі списком противопоказань
Інші статті
Скільки коштує масаж: розбираємося в цінах і чи варте воно того
Чи можна робити масаж під час "місячних": аналізуємо різні види
Як робити масаж: рекомендації
До всіх статей
Error get alias