Якщо ноги сильно набрякають вечорами та болять під час ходьби – це ознаки появи варикозу на початкових стадіях. Надалі подібні симптоми виявляються дедалі частіше і більш виражено. Ця хвороба не становить небезпеки для життя, проте значно його ускладнює.
Багато хто, хто намагається займатися самолікуванням, часто запитують, чи можна вилікувативарикоз масажем.
Кров у тілі людини постійно циркулює судинами. Завдяки роботі серця та силі тяжіння вона вільно рухається від серця до периферії, а у зворотному напрямку швидкість руху помітно знижується. Особливо це проявляється при тривалому знаходженні м'язів у стані бездіяльності. Коли ми тривалий час сидим або стоїм, кров уповільнює свою циркуляцію, застоюється в судинах, а вони з часом збільшуються в обсязі.
Вирішальна роль розвитку захворювань вен відноситься до порушення судинного, а також м'язового тонусу венозної сітки, внаслідок чого розширюються вени, виникає недостатність м'язово-клапанного апарату.
Причини виникнення захворювання
Захворювання ускладнюється розвитком флебітів (запалення вен) та тромбофлебітів (тромбоз із запаленням стінки вени).
З'являються трофічні порушення в першу чергу шкіри, яка стає сухою, атрофічною, пігментованою.
Далі порушується трофіка інших тканин, що може призвести до трофічних виразок.
Ускладнюється відтік крові, що призводить до венозного, а також лімфатичного стазу (застій фізіологічного вмісту у просвіті одного чи іншого трубчастого органу).
Виникає набряк нижніх кінцівок.
Теоретично масування має прискорити кровообіг та покращити стан судин. Однак на практиці не завжди вдається досягти бажаних результатів.
Масажист не зможе
усунути варикоз і вилікувати слабкі судини. Якщо у вас великі вени, що здулися, або утворилися трофічні виразки, то дана процедура їм може тільки нашкодити. У той же час, досвідчений фахівець може поліпшити стан невеликих вен, які не викликають хворобливих відчуттів при натисканні.
Правильно підібране масування допоможе уповільнити розвиток хвороби. А не корисні процедури лише збільшать уражену ділянку. Давайте розберемося, який вплив на вени мають різні види масажу.
Целюліт утворюється при порушенні обміну речовин та кровотоку. При цьому знижується пружність шкіри, змінюється підшкірно-жирова клітковина. Ці прояви сильно навантажують судини. Антицелюлітний масаж допомагає:
● прискорити рух крові;
● покращити кровообіг;
● посилити приплив крові до шкіри.
Тому на ранніх стадіях захворювання цей вид впливу дозволяє значно полегшити стан пацієнтів, прибрати набряки, судинні зірочки та зменшити тяжкість у ногах.
Однак не варто забувати і про
протипоказання. Процедуру не можна проводити при гострих процесах запалення, тромбофлебітах, онкологічних захворюваннях, під час вагітності, а також годування груддю.
Ручний (баночний). Він призначений лише для профілактики варикозних захворювань. За допомогою банок можна прискорити кровообіг, зменшити прояви захворювання.
Однак є великий ризик пошкодження судин. Тому робити
баночний масаж вдома без спостереження фахівця не рекомендується.
Апаратний. Розроблений у Франції у 80-х роках ХХ століття LPG масаж допомагає позбутися зайвого жиру та покращити фігуру. Суперечки щодо застосування такої процедури при варикозі продовжуються досі. Однак на сьогодні лікарі практично не рекомендують апаратний вплив при захворюваннях вен.
Якщо ж пацієнт страждає на хронічні хвороби, тромбофлебіт або приймає ліки від варикозу, то йому категорично заборонено робити подібні процедури.
Існує два типи вакуумного впливу:
Вакуумний масаж при варикозі
Спеціальний одяг або дренажне взуття впливає лише на проблемну ділянку тіла. Тому при варикозному розширенні вен лімфодренаж вважається одним із найрезультативніших видів масажу і дозволяє:
Після проведення процедури розширення судин сповільнюється або повністю припиняється, вони здатні витримувати вищий тиск крові.
Однак у лімфодренажного масажу є й
протипоказання: тромбоз, онкологія, кровотечі та запальні процеси. Тому перед сеансом рекомендується отримати консультацію у флеболога.
Лімфодренажний масаж при варикозі
Медовий масаж
Легкі рухи, що погладжують, можна робити тільки на тих ділянках, де немає набряків і розпухлих судин. Сильні пощипування, натискання чи розтирання лише зашкодять пацієнтові.
Читайте у нашій статті рекомендації від фахівця «Як робити масаж»
Масаж стоп
Розігрітий мед впливає на шкіру, вона подразнюється та пропускає біоактивні речовини. Таким чином, в організмі посилюється кровообіг.
Для здорових судин така процедура корисна і приємна, а ось хворим на вени вона
протипоказана.
То який вид масажу краще при варикозі і чи варто його робити? Чи не загостриться перебіг хвороби? Професійний ручний масаж при варикозі можна робити і навіть потрібно. Однак слід обов'язково враховувати наявні проблеми. Бажано провести курс масажу поперекового відділу хребта, де розташований центр нервових закінчень та лімфодренаж ніг для покращення циркуляції крові. Професійний масажист правильно підбере відповідну процедуру та якісно пропрацює всі необхідні зони. При цьому масаж ніг буде зроблено акуратно і з максимальним комфортом для пацієнта.
Масажуючи вени, можна повернути їм втрачені тонус та еластичність, покращити своє здоров'я та підняти настрій.
ЗАПИШИТЕСЬ НА МАССАЖ
Оставляя заявку Вы даете согласие на обработку персональных данных.
Противопоказания к массажу Этот список обязателен к ознакомлению!
К абсолютным относятся заболевания, при которых массаж не назначают. При относительных – массаж применяют после исчезновения патологических явлений, после соответствующего лечения и уточнения диагноза.
Абсолютные противопоказания:
Злокачественные болезни крови и гемофилия
Злокачественные опухоли разной локализации (в их радикальном лечении)
Цинга
Гангрена
Тромбоз сосудов в период его возникновения
Ангиит
Аневризмы сосудов головного мозга, сердца, аорты, периферических сосудов
Психические заболевания со значительно измененной психикой
Активная форма туберкулеза
Остеомиелит острый и хронический
Венерические заболевания в период возможности заражения
Недостаточность кровообращения и легочно-сердечная недостаточность III степени
Каузалгический синдром (боли в виде жжения) после травмы периферических нервов
СПИД
Относительные противопоказания:
Чрезмерное возбуждение или переутомление, психозы
Гнойные процессы любой локализации, различные заболевания кожи
Острые лихорадочные состояния и повышенная температура тела. Грипп, ангина, острые респираторные заболевания
Острые воспалительные процессы
Воспаление лимфатических сосудов и узлов
Увеличение, болезненность лимфатических узлов.
Кровотечение и кровоточивость – кишечные, маточные, носовые, из мочевых путей
Множественные аллергические высыпания на коже с кровоизлияниями
Каузалгический синдром (боли в виде жжения) после травмы периферических нервов (массаж разрешается после затихания боли или после хирургического вмешательства)
Тошнота, рвота, боль в животе
Алкогольное опьянение
Не сомневайтесь – говорите! Если вы перенесли простудные заболевания или гнойное воспаление, то 3-5 дней вам нужно воздержаться от массажа. О физических травмах или заболеваниях необходимо предупреждать массажиста заранее. Если у вас есть какие-либо из перечисленных противопоказаний, проконсультируйтесь с массажистом или врачом. Массажист имеет право отказать пациенту в сеансе массажа при наличии противопоказаний.
Записаться на сеанс массажа
Обов'язково заповніть форму і я зв'яжусь з вами найближчим часом